Dr. Necip Uludağ

Yönetici Ortak

İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi. İstanbul Universitesi İşletme Fakultesi İşletme İktisadı Entitüsü programını bitirerek Uluslararası İşletmecilik master derecesi aldı. Ardından Aynı konuda doktora derecesini  Yönetim Organizasyon programını tamamlayarak elde etti.

1989-1990 yıllarında DPT'de sekizinci 5 yıllık kalkınma planı proje raportörü olarak çalıştı.

1990-2001 yılları arasında Boyner Holding bünyesinde çalışma hayatını sürdürdü. Bu süre zarfında Alboy A.Ş.'de koordinatör, Benetton Ayakkabı Grubu ve Deri Grubu Üretim Koordinatörü olarak görev yaptı, Bally,Baldinini,MissDi , Kickers Markalarının Türkiye transferlerigörevinde bulunmuştur.

2001-2003 Yilları arasında Hamoğlu Holding İcra Kurulu Üyeliği görevinde bulunmuş Fransız NafNaf & Chevignon markalarının tarasferi  , ardından  Kız Kulesi , Üsküdar Ata AVM , İstinye Maxi AVM Özelleştirme işlemlerini tamamlamiştır. 

2003-2005 yılları arasında Azerbaycan da KMN Holding İcra Kurulu Üyeliği yapan  Uludağ, 2005 yılında IPF International LLC. Yönetim Kurulu Üyesi ve 2007 yılından itibaren CANAM Investment şirketlerinin  Türkiye ve Türki Cumhuriyetler İş Ortaklığı görevlerinde bulunmuştur. 2007-2010 yılından Lüxemburg’lu bir yatırım Grubu olan 3P Global Consorstium’un Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulunmuştur. 

2010 Yilindan itibaren Verusa Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı Yönetim kurulu üyeliği görevinde bulumuş  2012 Yılından bu yana Alfa Investment  Kurucu Ortağı  ve Partneri olarak  çok sayıda M&A kurumsal finansman işlemini başarı ile tamamlamıştır.

Necip Uludağ, Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği GYİAD  iki Donem Başkan Yardımcılığı, TEDMER (Türkeiye Etik Merkezi Derneği ) Yönetim Kurulu Üyeligi, DEİK'te Delege ve ayrıca Türkiye İç Giyim Sanayicileri Derneği Kurucu Üyesi görevinde bulunmuştur. FORBES Dergisi tarafından 2012 Yılı 10 ‘’Parayı Koklayan Adam’’içinde ve ‘’En iyi 50 Fon Yöneticisi ‘’ arasında seçilmiş  , 2013 Yılında Europan Quality Awards Brüksel Finans dalı Mansiyon  odülü sahibidr. Dr.Necip Uludağ ‘’Türk,Japon,USA Yönetim Modelleri Karşılaştırılması’’ kitabının yazarı  ve D&R En çok satan ilk 5 Kitap arasında 3 kere seçilen 4. Baskısı yapılan ‘’Girişimciliğin Altın Kuralları ‘’ Kitabinin girişimci 11 yazarı arasındadır. Evli ve bir kız çocuk babasıdır.

Özgür Aksoy , CMA , CPA

Yönetici Ortak

Özgür Aksoy Amerika’da Tulsa Universitesi Collins College of Business’dan mezun olarak İşletme alanında Lisans Derecesi ardından yine Harvard Üniversitesi Programı olan Liberal Sanatlar  Yönetim Programını tamamlamıştır. Tulsa Universitesi Finansal Yönetim Derneği’nin 2000 yılı ’’ Yılın Öğrencisi’’ Ödülünü kazanmıştır. Bu süre zarfında Institute of Management Accountants (IMA) Genç Profesyonel Danışma Komitesinde görev yapmıştır.

Özgür Aksoy aynı zamanda Yeminli Mali Müşavir'dir  (CPA ve CMA). 20 yılı aşan meslek hayatında Ernst & Young LLP firmasının Amerika Boston ve San Francisco şubelerinde Mali Denetim ve Danışmanlık Hizmetleri bölümünde, aralarında gıda ve perakende, internet, lojistik, enerji, kamu hizmetleri, servis, ambalajlama, kağıt ve finansal araçlar gibi sektörlerin yer aldığı bir çok sanayi dalında kurumsal satın alma ve birleşme operasyonunda başarıyla görev almıştır.

Alfa Yatırım kurucusu ve halen ortağı olan Özgür Aksoy özellikle Satın Alma ve Birleşme (M&A), Kurumsal Finans, Mali Demetim (IFRS & US GAAP), Şirket Değerlemesi, Finansal Ön İnceleme, Borç Yapılandırma, Kurumsal Finans Yönetimi, Yönetim Muhasebesi, Sözleşme Pazarlığı ve Yatırım Danışmanlığı servisleri alanlarında tecrübeye sahiptir ve çok sayıda M&A işlemini başarı ile tamamlamıştır.

2013 yılında Merkezi New York’ta olan M&A Advisors Wold organizasyon’un verdiği “40 yaşın altı 40 M&A danışmanları” takdir ödülüne sahip olmuştur.

Ozgur Aksoy 2016 yılında da 8. Uluslararası Şirket Satın Alma ve Birleşmeleri ödüllerinde “2015 yılının Uluslararası M&A Danışmanı” kategorisinde finalistler arasında yer almayı hak kazanmıştır. 

 Aynı zamanda Yönetim Muhasebeciler Enstitüsünde (Institute of Management Accountants (IMA))  Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır.

Satış portali Americanpazari.com e-ticaret sitesi kurucusu olarak  Amerika Birleşik Devletleri ve Türkiye arasındaki ihracat köprüsü kurmuştur. Ardından Alamarka.com adlı Türkiye’nin ilk Private Shopping sitelerinden birini  kurup ve başarı ile satışını gerçekleşmiştir.

Ozgur Aksoy halen Mektebim Kolejleri K12 Grubunun Yönetim Kurulu Üyesi olup evli ve bir kız çocuk babasıdır.